Gümüş Takılar

Gümüş takılar zamanla kullanım şekline ve kişiden kişiye değişen vücut asit oranına göre farklı sürelerde kararır, yani oksitlenir, solar, parlaklığını kaybeder.

Bu duruma engel olmak için, deterjan, sabun, parfüm, saç spreyi gibi kimyasallardan uzak tutulması gerekir. Aşırı nemli bir ortamda, örneğin banyo da bırakmak ta daha çabuk oksitlenmesine sebep olur.

Kullanmadığınız zamanlarda, havasız, nemsiz bir kutuda saklanması gerekir. Kirden arındırmak ve parlatmak için, parlatma bezi kullanabilirsiniz.

Kimyasal ile temas edip kararma meydana geldiyse bir gümüşçüde bir kaç dakikalık bir işlemle tekrar eski formuna döndürebilirsiniz.

Ayrıca tüm takılarınızı, spor/egzersizden, zorlayıcı aktivitelerden, havuz ve jakuzi kullanmadan önce çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Değerli Doğal Taşlar

Safir, Yakut, Zümrüt, Pırlanta

Ilık su ve sabunla, yumuşak bir diş fırçası yardımıyla nazikçe temizleyip, yıkayın ve parlatma bezi ile kurulayın.

Opal

Opaller yumuşak taşlar olduğu için ekstra bir bakıma ihtiyaçları vardır. Sudan ve yoğun güneş ışığından koruyun. Nazikçe çıkarıp kutusunda saklayın, temizlemek için parlatma bezi kullanın.

İnci

İnciler sadece nemli parlatma bezi ile temizlenmelidir. Parlaklığını korumak için kozmetik ürünler, saç spreyi, parfüm ve sudan uzak tutunuz.

Diğer Doğal Taşlar

Sabunlu su ve parmağınız yardımıyla nazikçe taşa zarar vermeden temizleyebilir, parlatma bezi ile kurulayabilirsiniz. Kullanmadığınız zaman kutusunda saklayınız.