Mücevherler sabah en son taktığınız, gece ilk çıkardığınız şey olmalıdır.

Genel Talimatlar

Mücevherin parlaklığını korumak için sıklıkla yumuşak bir parlatma bezi yardımıyla silin. Parlatma bezi çizikleri ortadan kaldırmayacaktır, bu nedenle aşağıda belirtildiği gibi mücevherinizi korumanız önemlidir.

Ürünü kutusunda saklayın!

Mücevherleri kararmaya dayanıklı bir mücevher kutusunda veya mücevher kesesinde ayrı ayrı saklayın ve aşındırıcı yüzeylerden uzak tutun.

Gün ışığına maruz bırakmayın!

Solmayı önlemek için incileri ve deriyi uzun süre direkt güneş ışığına maruz bırakmayın.

Mücevherlerinize özenle bakın!

Özellikle incilere ve taşlarla oluşmuş mücevher ürünlerini  yere düşürmemeye ya da sert bir yüzeye vurmamaya özen gösterin; bu onlara hasar verebilir.

Suyla temas ettirmeyin!

Yüzmeden, banyo yapmadan ya da farklı fiziksel aktiviteler yapmadan önce mücevherinizi çıkarın ve makyaj malzemeleri, kremler, parfümler, deterjanlar ve losyonlarla olan temasını engelleyin.

Ürünün zarar görmesi!

Özellikle inciler ve bazı taşlı ürünler kuvvetli yapıştırıcıların yardımıyla sabit tutturulmaktadır. Temizleme çözeltilerine ve kimyasallara maruz kalma durumu ya da aşırı sıcaklık yapıştırıcıya zarar verebilir.

Mücevherler neden kararır?

Gümüş kimyasal karışımlara ve uzun süre havaya maruz kaldığında, oksitlenir ve daha koyu bir renge bürünür. Fakat endişelenmeyin bu son derece normal bir durumdur. Mücevherinizi ilk görünümüne dönüştürmek için pamuklu bir bez yardımı ile temizleyebilir veya bizimle iletişime geçip bakımını yaptırabilirsiniz.